Rolety >> Rolety zewnętrzne >> przejdź do:

 

Rolety << wróc do:

 

Rolety zewnętrzne

Wybór naszych rolet zewnętrznych stanowi gwarancję jakości, estetyki i bezawaryjnego użytkowania. Rolety oferowane przez Grupę KRM charakteryzuje bogata oferta typów i kolorów co powoduje możliwość ich szerokiego zastosowania w różnych rodzajach budownictwa.
Nasze rolety wyprodukowane są z najwyższej jakości profili firmy Alukon, natomiast w zakresie rolet naokiennych stosowane są materiały firmy Exte.
 
Pancerze rolet

 • wyprodukowane są z wysokogatunkowego stopu aluminium, odpowiednio wyprofilowane i wypełnione bezfreonową pianką poliuretanową. Alternatywnie proponujemy profile wykonane z PCV. Oba rodzaje profili gwarantują wysoką wytrzymałość i szczelność,
 • dostępne są w szerokiej gamie kolorów, co zapewnia im atrakcyjny wygląd,
 • poduszka powietrzna, która powstaje między opuszczonym pancerzem i oknem, chroni przed stratami ciepła (obniża do 37% koszty opału) oraz tłumi skutecznie hałas,
 • dostępne również okleinowane foliami Renolit.

 
Skrzynki rolet
Proponujemy różne rozwiązania skrzynek roletowych:
 
System ALUKON – dla istniejących budynków – dostępny w 3 wersjach:

ze skrzynką standardową 45º
Alukon
ze skrzynką standardową półokrągłą
Alukon
ze skrzynką podtynkową 20º lub 90º

Skrzynki oraz prowadnice ALUKON dostępne są w 2 kolorach standardowych (biały i brąz) oraz w kolorach niestandardowych. Istnieje także możliwość ich wykonania w jednym z kolorów wg palety RAL.
 
 
System EXTE – montowany wraz z oknem – dostępny w 2 wersjach:

ze skrzynką EXTE z klapą rewizyjną czołową
Exte
ze skrzynką EXPERT z klapą rewizyjną od dołu
Exte

Skrzynki oraz prowadnice EXTE i EXPERT mogą być wykonane w kolorze białym lub w bogatej palecie estetycznych i trwałych oklein, identycznych ze stosowanymi w stolarce okiennej PCV.
 
 
System REVO – montowany wraz z oknem – dostępny w wersji z klapa rewizyjną od dołu i w opcji z:

skrzynką do zabudowy (otynkowaną)
Revo
skrzynką nie do zabudowy (widoczną)
Revo

 
 
Komfort użytkowania
W zakresie dostawy napędów i sterowań do rolet stosujemy artykuły firmy SELVE, znanym i cenionym na rynku europejskim dostawcą wysokiej klasy produktów. Dzięki zastosowaniu różnego typu rozwiązań w zakresie sterowania roletą lub grupami rolet mamy możliwość podsiesienia komfortu użytkowania.
Proponowane rodzaje napędów:

 • Za pomocą taśmy zwijanej do zwijacza natynkowego lub podtynkowego
 • Za pomocą sznurka zwijanego do zwijacza natynkowego
 • Za pomocą zwijacza taśmy lub sznurka z korbą
 • Za pomocą przekładni kątowej
 • Za pomocą napędu sprężynowego
 • Za pomocą napędu elektrycznego

 
Napędy elektryczne SELVE
SelveSelveOferujemy zarówno klasyczne napędy elektryczne serii SP jak i zaawansowane technologicznie napędy serii SE (napęd radiowy SE-R oraz oraz napęd radiowy w wersji lux – SEL-R ).
 
 
 
 
 
 
Napędy serii SE znakomicie współpracują z systemem sterowania Intronic i posiadają wiele zalet:

 • sygnał radiowy jest przesyłany na wolnej od zakłoceń częstotliwości 868 MHz
 • punkty krańcowe można łatwo ustawić bez otwierania skrzynki rolety za pomocą fal radiowych
 • funkcje grupowe i centralne są łatwe do ustawienia i zmieniania
 • opatentowany sposób dzielenia grup
 • górna i dolna pozycja krańcowa nie wymagają odbojników
 • jeżeli podczas podnoszenia wystąpią zbyt duże momenty obrotowe, włącza się ochrona przed przeciążeniem
 • napędy dysponują dodatkową pozycją pośrednią.

 
Kompleksowy system sterowania roletami SELVE – Intronic:
SelveDo sterowania rolet z napędami elektrycznymi proponujemy system sterowania SELVE – Intronic. Jest to kompleksowy i wszechstronny system. Najwyższej jakości technika oferuje odpowiednie rozwiązania zarówno w wersji bezprzewodowej (z sygnałem radiowym na częstotliwości 868 MHz), jak i również w wersji przewodowej. Używając wersji bezprzewodowej macie Państwo do dyspozycji osobne odbiorniki do późniejszej instalacji, a także napędy do rolet ze zintegrowanym odbiornikiem radiowym.
Dzięki systemowi SELVE – Intronic wystarczy lekko nacisnąć przycisk pilota, nadajnika naściennego lub programatora czasowego, a rolety poruszą się pojedynczo lub grupowo. Funkcje te mogą zostać wywyłane także automatycznie o zaprogramowanej godzinie lub przez sygnał czujnika słonecznego.
SELVE – Intronic spełni każde Państwa życzenie, zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i przewodowej. Sterowanie bezprzewodowe nadaje się przy tym idealnie do renowacji i modernizacji budynków, ponieważ nie wymaga układania nowych przewodów.
 
 
Bezpieczeństwo
Niewątpliwą zaletą rolet zewnętrznych jest ich funkcja dodatkowego zabezpieczenia przed włamaniem. W celu podniesienia bezpieczeństwa Państwa domu, rolety możemy wyposażyć w jedną z pięciu rodzajów blokad chroniących przed podniesieniem pancerza z zewnątrz:

 • rygle ręczne – czyli metalowe zasuwki ręczne wraz z uchwytem z tworzywa, montowane w listwie końcowej,
 • zamek automatyczny listwy końcowej – automatycznie blokuje pancerz po jego całkowitym opuszczeniu i odblokowuje przy otwarciu za pomocą taśmy lub sznurka. Zamek ten można zastosować tylko przy roletach z napędem ręcznym; minimalny wymiar rolety: 0,8 x 1,0 m,
 • zamek baskwilowy – to zamek montowany w listwie końcowej, z obustronną wkładką patentową na klucz i 2 kluczami w komplecie. Zamek ten stosuje się przede wszystkim w roletach z napędem sprężynowym,
 • wieszaki blokujące – specjalne przegubowe wieszaki wykonane z tworzywa, mocujące pancerz rolety do wałka. Stosuje się je tylko do rolet z napędem elektrycznym. Funkcja blokująca jest uruchamiana, kiedy roleta znajduje się w dolnym położeniu – w tym momencie przekładnia lub napęd wywierają nacisk wystarczający, aby wygiąć wieszaki i uniemożliwić podniesienie rolety od dołu. Uruchomienie napędu powoduje automatyczne odblokowanie wieszaków.